CHYPRE TOSCANO

   Temel içeriği misk, paçuli ve meşe yosunu olan bu parfüm kaliteli akorlandığında ciddi derecede bağımlılık yapar.

Tarçın kokusu, zihinsel işlemleri yaparken beyni rahatlatır.

Çalışma performansı ve iş verimliliğini artırmak için, Japonya’da bazı firmalar iş paydoslarında ortama lavanta kokusu vermektedir. Ayrıca uyumadan önce lavanta koklanıldığında daha rahat uyku uyumanızı sağlar. Aromaterapide gerginliği ve asabiyeti gidermek için lavanta yağı kullanılır.

Islak toprak ve nemli ağacın yağmur sonrası oluşturduğu o güzel buluşmayı, alt ve orta notalarında hissedeceğiniz CHYPRE TOSCANO, mutlu ve  huzurlu dünyasıyla sizleri bekliyor.

APHRODISIAC TOUCH

   Bergamot bitkisi İtalya ve Türkiye’nin en özel yerlerinden toplanıp, çay ve parfümü muhteşemleştiren özel bir bitkidir. ABD’de yapılan bir araştırmada turunçgil ve fresh notalardan oluşan kokuları kullanan kişilerin, insanlar tarafından daha genç olarak algılandığını ortaya çıkarmıştır.

Bir inanışa göre İsa’nın çarmıha gerilişi sırasında Meryem Ana’nın gözyaşları müge çiçeğine dönüşmüştür.

Kakule bitkisi safran ile birlikte en pahalı bitkilerden biri olarak kabul edilir.

İris cennetin gözü anlamına gelir. İris koklandığında insanlara mutluluk hormonu salgılatan ender notalardan biridir.

Afrodizyak tarzı parfümlerin genel özelliklerinden biri içinde mutlaka vanilya notasının kullanılmasıdır.

WOUD and MOOD

   Dünyanın en bilindik markaları içinde ud ismi geçen birçok parfüm yapmıştır. Bu olay bile ud kokusunun başlı başına ne kadar önemli olduğunu ispatlar niteliktedir.

Misk esansının parfümeride çok önemli yere sahip olmasının nedeni, yumuşak kokusunun yanında iyi bir sabitleyici olmasıdır.

 Sandal ağacı kokusu hayal gücünü geliştiriyor. Kokunun bu etkisi keşfedildikten  sonra dünyada bazı kurumsal firmalar ar-ge departmanında oda kokusu olarak sandal ağacı kokusunu kullanmışlardır.

HIDDEN ACCORDS

   Pembe biber isminin biber olduğuna aldanmayın. Aslında bir biber türü değil. Tatlı ve meyvemsi bir karakteri var. 2012 yılının parfüm trend raporunda “Geleceğin Notası” olarak nitelendiriliyor.

Yasemin esansı dünyanın en prestijli spa menüsünde mutlaka  vardır.

Bir parfüm düşünün, ilk sıktığınızda açılış notasında buram buram şekerli bir hava oluştursun.30 dakika sonra hiç hayal edemeyeceğiniz bambaşka bir kimlikle ve gizlenmiş akorlarıyla sizi  alt üst etsin.Niş parfüm tanımı hiç bu kadar kolay olmamıştı.

IZMIR

   Ananas kokusunu diğer notalardan ayrıştıran en önemli özellik bulunduğu ortamlara zenginlik havası katmasıdır.

İzmir’e hayat vermek için  birbirinden usta 2 parfümör uzun uğraşlar sonucu bu kokuyu üretti.  Fransız ve Türk parfümörler doğu ve batı Akdeniz kültürünü İzmir’de buluşturdu. İzmir’i en iyi anlatan kelime “AŞK”. Bu kokunun proksimal sınırlarında sadece sevgiliniz ya da eşiniz olabilir. İZMİR ile uzaktan fark edilmezsiniz  ama yakından “KUSURSUZ” hissedilirsiniz.....

ISTANBUL

   Parfüm dünyası keşfedildiği günden bugüne, yüzlerce marka ve binlerce parfüm çeşidine ev sahipliği yaptı. Sadece çok güçlü olanlar ve çok sevilenler ayakta kaldı. İstanbul, daha şimdiden en güçlü ve en sevilen kokulardan biri olmaya aday. Denemeden önce 2 kere düşünün. İstanbul’a sahip olamayacaksınız, İSTANBUL size sahip çıkacak.

CHYPRE TOSCANO

   Its essential content is musk, patchouli and oak moss, and this perfume is highly addictive when it comes to quality.

The smell of cinnamon, relaxes the brain while mental processes.

To improve the operating performance and business efficiency, some companies in Japan serves the smell of lavender breaks in work environments. It also allows you to sleep more comfortably when you smell lavender before sleeping. Aromatherapy uses lavender oil to relieve tension and irritability.

CHYPRE TOSCANO, you will feel the beautiful meeting of wet soil and humid tree after the rain in the lower and middle notes, is waiting for you with a happy and peaceful world.

APHRODISIAC TOUCH

   Bergamot plant collected from the most exclusive locations in Italy and Turkey, is a special plant that give  tea and perfumes amazing effect . A study in the USA found that people using citrus and fresh notes are sensate as younger by people.

According to a belief, during the crucifixion of Jesus Christ, Mother Mary's tears turned into Muguet flowers.

Cardamom plant is considered to be one of the most expensive plant with saffron.

Iris means the eye of heaven. It is one of the rare notes that secrete the hormone of happiness to people when it smells of iris.

One of the general characteristics of Aphrodisiac style perfumes is the use of vanilla notes.

WOUD and MOOD

   Many of the world's most well-known brands have made perfumes which use the ud name. Even this event proves how important the ud odor is in itself.

The reason why musk essence has a very important place in perfume is that it is a good stabilizer beside the soft smell.

The sandalwood essence improves your imagination. After discovered this effect, some corporate firms in the world used sandalwood smell as room odor in the R & D department.

HIDDEN ACCORDS

   Do not be fooled by the fact that pink pepper is the name of the pepper. It is not actually a type of pepper. There is a sweet and fruity character. It is described as "Your Future's Note" in the perfume trend report of 2012.

Jasmine essence is absolutely included in the world's most prestigious spa menu.

Think of a perfume, and when you first get it, there's an air of glamour in the opening note . After 30 minutes, you will be overwhelmed with a different identity and hidden chords you cannot imagine. Niche perfume definition has never been so easy.

IZMIR

   The most important feature that separates pineapple smells from other notes is the presence of richness in the environment.

In order to give life to İzmir, two master perfumers  worked hard and  produced this smell. French and Turkish perfumers met in eastern and western Mediterranean cultures in Izmir. The word that best describes Izmir is "LOVE". It may only be your lover or your partner on the proximal border of this fragrance. You will not be distinguished by İzmir but you will feel "EXCELLENT" .....

ISTANBUL

   Since the world of perfume has been discovered, hundreds of brands and thousands of perfumes have been hosted today. Only the very strong ones and the very loved ones survived. Istanbul is already one of the strongest and most popular smells. Think twice before you try. You will not have Istanbul, ISTANBUL will have you.